Jaký je nejlepší typ kanabinoidu?

Co jsou to kanabinoidy

Kanabinoidy jsou chemické sloučeniny tvořící aktivní složky konopí. Rozlišujeme mnoho typů kanabinoidů - od THC, které jsou zodpovědné za psychoaktivní účinky, až po CBD, které je známé pro své léčebné vlastnosti. Možná se divíte, proč vůbec píšu o něčem takovém. No, já sám jsem byl kdysi na vašem místě. Nevěděl jsem téměř nic o kanabinoidech, až do chvíle, kdy jsem začal pociťovat nepříjemné zdravotní problémy. Po delší době trápení jsem narazil na článek o účincích CBD, a tak začalo mé dobrodružství. Ale zpět k faktům.

Výhody a nevýhody THC

THC je nejspíš nejznámějším kanabinoidem a jeho hlavní výhodou, či nevýhodou, je jeho psychoaktivní účinek. Může způsobit euforii, uvolnění, ale také paranoiu a úzkost. Lékařsky se THC využívá například v boji proti nevolnosti a zvracení způsobeným chemoterapií. Ale pokud patříte k těm, kterým přináší spíše nepohodlí než úlevu, možná je pro vás vhodnější jiný kanabinoid.

Beloved CBD

CBD, neboli kanabidiol, je kanabinoid, který se v posledních letech těší velké popularitě. Vyznačuje se obrovským množstvím léčebných vlastností a to bez psychoaktivních účinků, což ho činí ideální volbou pro lidi hledající úlevu od bolesti, úzkosti nebo nespavosti. Je to také ten kanabinoid, který mě doslova učaroval svými účinky. Dokázal zklidnit mé neklidné myšlenky a pomáhal mi spát jako dřevo - a já jsem big time fan spánku, takže to bylo opravdu pěkné vítězství.

Magické CBN

CBN, neboli kanabinol, je kanabinoid, o kterém se toho ví relativně málo, ale který mě teprve čeká objevit. Tento kanabinoid se ve větší míře objevuje teprve, když je konopí vystaveno teplu a světlu, takže neztepla a nesvítíte na své konopí, pokud ho nemáte dost!

CBG – další super kanabinoid

CBG, neboli kanabigerol, je další pěkný kousíček z rodiny kanabinoidů. Přestože se v rostlině vyskytuje jen v malých množstvích, svými účinky vás může překvapit. Známe ho především díky jeho antibakteriálním účinkům, které mohou být účinným pomocníkem při léčbě různých infekcí.

CBC – neznámý hrdina

CBC, neboli kanabichromen, je další z řady kanabinoidů, který stojí za to zkoumat. Ačkoli ho v konopí najdeme jen v minimálních množstvích, může poskytnout řadu účinků, které vám pomohou cítit se lépe. Takže i když ho najdete jen ve stopy malých množstvích, zaslouží si, aby ho nikdo nezapomínal.

Výhody z celoplánového extraktu

Uplatnění všech těchto kanabinoidů najdeme výhodně nejen izolovaně ale také v celoplánovém extraktu konopí. Tento extrakt obsahuje všechny kanabinoidy, terpeny a další látky, které rostlina konopí má, čímž se dosahuje takzvaného entourage efektu – všichni jednotlivci spolu pracují a výsledný efekt je ještě silnější. A takový je konec konců i život, ne? Vždyť kdo by chtěl jít světem sám.

Rostliny jsou naši přátelé

Ať už si vyberete jakýkoli kanabinoid, vždy si pamatujte, že příroda je tu pro nás, abychom z ní čerpali. Konopí je skvělá rostlina, která nám může nabídnout mnoho účinků a v mé zkušenosti je jen málo věcí, které mi dokázaly pomoci tak, jako mi pomohlo konopí. Tak ať už potřebujete relaxovat, snížit bolest, zlepšit spánek nebo jen zkvalitnit život, můžeme se vždy obrátit na konopí.

Závěrem

Přemýšlím, co bych vám ideálně vzkázal, určitě bych vyzvedl mé vlastní zkušenosti s CBD. Vyzkoušel jsem ho v době, kdy už jsem ztrácel naději, a on mně pomohl nepopsatelně. Takže pokud jste na stejné cestě, dávám vám na srdce: zkuste to.

Napsat komentář