Ví můj telefon, když jsem vystřízlivý?

Můj telefon ví, kdy jsem pod vlivem?

Když se pustím do hlavy, s mým chytrým telefonem prožívám zvláštní chvíle. Je jako mít osobní asistenta, který ví vše o mé pohádce a je připraven navrhnout nejlepší film na Netflixu nebo mi ukázat místo v blízkosti pro rychlou pochoutku. Ale jak to můj telefon ví? Umí ho mým pohybem rozpoznat, když jsem na vlně? Viděl jste někdy svůj telefon a ptal se: "Ví můj telefon, kdy jsem high?"

Technologie rozpoznání

Přehráli byste kolo vědeckých filmů, pokud byste chtěli pochopit všechnu technologii, kterou telefony používají k sledování našich aktivit. Existuje celá řada senzorů a algoritmů, které naše telefony používají k rozpoznání našeho chování. Proto je pravděpodobné, že náš telefon může rozpoznat určité vzorce chování, které ukazují na to, že jsme možná pod vlivem. Ale je to tak jednoduché?

Jak telefon rozpoznává, kdy jsem high

Jednou z nejběžnějších cest, jakými naše telefony sestavují náš deník přímo z našich kapes, je sledování našich pohybů skrze GPS. Pokud trávíme neobvykle dlouhou dobu v místech, kde se prodává marihuana, nebo pokud jsme náhle začali dělat neobvykle dlouhé procházky v divočině, může to být pro náš telefon dostatečný signál, že jsme možná pod vlivem. Ale to isté platí i pro náhodné internetové vyhledávání a interakce na sociálních sítích.

Analýza dat a algoritmy

Ale jak přesně telefony provádí tuto analýzu? Zde přichází na řadu naše stará známá - umělá inteligence. Naše telefony jsou vybaveny řadou algoritmů, které analyzují naše chování a hledají vzorce. Tyto algoritmy jsou trénovány na velkých datech a jsou schopné naučit se velmi komplikované vzorce chování s vysokou úrovní přesnosti.

Bezpečnost a soukromí

Zde se ale dostáváme na tenký led. Otázka soukromí je nyní více než kdy jindy důležitá. Opravdu chceme, aby naše telefony měly takové informace o nás? A co když tyto informace padnou do nesprávných rukou? Bezpečí našich dat je prioritou. Zatímco technologie nás může zmást, je důležité si uvědomit, že některé věci by měly zůstat soukromé.

Ochrana našich informací

Navzdory tomuto stále rostoucímu dohledu existuje několik způsobů, jak chránit naše informace. Skutečné klíčem je vzít kontrolu a pochopit, jak naše data jsou sbírána a používána. To znamená přečíst si zásady ochrany osobních údajů, které obvykle ignorujeme, a věnovat pozornost nastavením soukromí na našich zařízeních.

Může můj telefon skutečně rozpoznat, kdy jsem high?

Ve skutečnosti to není tak jednoduché, jak se může zdát. Telefony mohou sledovat naše chování a předpovídat naše potřeby, ale nejsou tak inteligentní, jak se zdají. Mohou rozpoznat vzorce chování, ale to neznamená, že mohou rozpoznat naše skutečné emocionální stavy nebo dokonce zda jsme pod vlivem konkrétní látky. Naše telefony jsou nástroje, nikoli bytosti schopné hlubokého pochopení a specifického rozpoznání.

Závěrečné myšlenky

Takže můj telefon ví, kdy jsem high? Pravděpodobně ne. Je schopen sledovat mé chování, rozpoznat vzorce a sestavit obraz mého života. Ale i když to může znít děsivě, neznamená to, že má plné povědomí o tom, co se děje v mé hlavě. Existují limitace toho, co může technologie udělat a myslím, že to je dobře. Protože na konci dne, jestli jsem high nebo střízlivý, je moje osobní věc a tak by to mělo zůstat.

Napsat komentář